Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 58 чоловік

Семінар-практикум керівників закладів освіти

Дата: 5 листопада 2021 о 11:27, Оновлено 10 листопада 2021 о 05:30
210 переглядів

«Дитина – найвища цінність! Віддавати їй серце – найвище благо!» - під таким гаслом 4 листопада 2021 року пройшов семінар – практикум директорів закладів освіти Татарбунарської та Лиманської ОТГ на базі нашого КЗ «Дмитрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів». Тема семінару була присвячена найболючішим проблемам сьогодення: «Педагогіка партнерства. Створення інформаційно-освітнього середовища закладу освіти для забезпечення всім здобувачам рівного доступу до якісної освіти» ...

«Дитина – найвища цінність! Віддавати їй серце – найвище благо!» - під таким гаслом 4 листопада 2021 року пройшов семінар – практикум директорів закладів освіти Татарбунарської та Лиманської  ОТГ на базі нашого КЗ «Дмитрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів». Тема семінару була присвячена найболючішим проблемам сьогодення: «Педагогіка партнерства. Створення інформаційно-освітнього середовища закладу освіти для забезпечення всім здобувачам рівного доступу до якісної освіти»

В холі школи директорів закладів зустріли адміністрація школи та наші випускники: депутат Одеської обласної ради Антов Трифон Данилович та староста села Дельжилер Гайдаржи Іван Георгійович. Для гостей директор школи Тодорова Світлана Іванівна підготувала ліричне привітання у вигляді відеоесе «Тривоги і радості директора школи». Як символ педагогічної долі та вчительського поклику віддавати своє серце дитині, були запалені три вогника: «спасибі», «люблю» і «прости». В особі виконуючого обов’язки начальника відділу освіти Лозовщука Олександра Феодосійовича директор школи привітала всіх освітян ОТГ. В особі директора КУ «Центр професійного розвитку педагогів» Паладій Марії Георгіївни привітала всіх фахівців центру. В особі директора інклюзивно-ресурсного центру Ігнатенко Олени Володимирівни привітала всіх фахівців, які надають допомогу в організації роботі з дітьми з ООП.

Семінар – практикум був побудований з трьох блоків.

Перший блок семінару був присвячений проблемі створення у закладі освіти комфортних умов для якісної освіти всіх здобувачів. Розпочав роботу в.о. начальника відділу освіти Лозовщук О.Ф., який ознайомив учасників семінару з програмою семінару та побажав плідної роботи. Презентацією «Пріоритети закладу освіти у забезпеченні рівного доступу до якісної освіти для всіх здобувачів» директор школи Тодорова С.І. проаналізувала зміни у створенні освітнього середовища закладу, шляхи впровадження нових технологій та розвитку інклюзивної освіти протягом останніх 10 років. Гостей вразило те, що на даний час у закладі створені такі умови, які відповідають вимогам сучасності та задовольняють потреби батьків та учнів. Цей блок був проведений у приміщенні шкільного медіа-центру, який силами адміністрації та працівників закладу був створений саме у цьому році на базі шкільної бібліотеки. Під час виступу Світлана Іванівна презентувала емблему семінару у вигляді дитячого сердечка у турботливих руках дорослого і ще раз наголосила на тому, що «дитина – найвища цінність! Віддавати їй серце – найвище благо!»

Другий блок семінару було проведено у конференц-залі школи, і він був присвячений досвіду роботи закладу з дітьми з особливими освітніми потребами. Його відкрила заступник директора з навчально-виховної роботи Волканова Світлана Георгіївна, яка дуже грамотно представила систему управлінських дій адміністрації ЗЗСО на шляху організації освітнього процесу для дітей з ООП. Вона підкреслила, що сьогодні в Дмитрівській  школі з дітьми з особливими освітніми потребами працюють дипломовані корекційні педагоги: психолог, логопед, дефектолог, які надають дітям якісні послуги. Світлана Георгіївна також розповіла про створення на базі закладу кабінетів для корекційної роботи: логопедичний та корекційно – розвивальний, які оснащені всім необхідним завдяки освітнім програмам та допомозі наших випускників-спонсорів. Вона запропонувала, як допомогу корекційним педагогам, «Журнал обліку корекційно-розвиткової роботи з учнями з ООП». Цей документ став би у нагоді іншим школам, які впроваджують інклюзивну освіту.

Про створення Індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами розповіла директор Інклюзивно-ресурсного центру Ігнатенко Олена Володимирівна. Вона акцентувала увагу директорів на основних моментах документу та необхідності дотримання рекомендацій фахівців ІРЦ, які надані в ІПР.

Далі учасники семінару перейшли до третього етапу: практичної частини, під час якої керівникам закладів освіти були запропоновані відеоролики про досвід роботи на уроках вчителів та асистентів вчителів для забезпечення якісного освітнього процесу дітям з особливими освітніми потребами. Вчитель Деченко М.В та асистент вчителя Узун В.М. представили свій досвід роботи в класі, де навчаються кілька дітей з ООП. А вчитель Златова Р.С. та асистент вчителя Гайдаржи О.Ф. показали приклад толерантного ставлення класного колективу до дитини з важкою нозологією не тільки під час уроку, а й взагалі, під час перебування у школі.

Особливістю роботи з дітьми з ООП є корекційна робота, яка покликана соціалізувати дітей та допомогти їм реалізувати себе у суспільстві. Про свою роботу у цьому напрямку розповіли корекційні педагоги Георгієва О.І., вчитель-логопед з багатим досвідом роботи, Узун В.М., вчитель-дифектолог, Міхова Т.В., психолог, спеціалісти з ритміки та ЛФК Базан К.А. та    Аргірова Н.І. Свій досвід роботи вони теж підкріпили відеороликами та власними коментарями.

Продовжили свою роботу керівники закладів освіти в шкільному корекційно-розвитковому центрі, де вони ознайомились з оснащенням кабінетів та методикою використання наявних приладів та ігрових, методичних матеріалів. Родзинкою семінару була частина практичної роботи, під час якої корекційні педагоги запропонували директорам на собі «відчути» незручності дітей з різними нозологіями. Вони мали не тільки з’ясувати нозологію, а й спробувати виконати конкретні вправи та відчути стан дитини, яка постійно перебуває в такому становищі. Керівники були вражені та остаточно переконались, наскільки необхідною та життєво важливою є інклюзивна освіта, і що впроваджувати її – це обов’язок кожного педагогічного колективу.

На останньому етапі учасникам семінару було запропоновано «Круглий стіл», під час якого було проведено засідання команди супроводу, яка мала на меті довести необхідність застосування для конкретної дитини модифікованої програми з основних предметів. Свій аналіз та коментар представили вчитель Станімак М.М., асистент вчителя Ченкова М.Ф. та фахівець Центру професійного розвитку педагогів Котовенко О.І. Іхні виступи, як і виступи попередніх вчителів, були пронизані такою турботою і любов’ю, що ані у адміністрації, ані у гостей, ані у батьків не виникало сумніву, що їхні діти у надійних руках!

Закінчилось засідання «Круглого столу» спілкуванням керівників, педагогів, фахівців з питань правильної та якісної організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами. Іншого шляху немає, адже «Дитина – найвища цінність! Віддавати їй серце – найвище благо!

детальніше на нашій  Facebook сторінці

-->
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.