Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 58 чоловік

Напрямки роботи ліцею

Дата: 19 березня 2020 о 18:26, Оновлено 12 лютого 2023 о 12:54

ПРАЦЮЄМО У НАПРЯМКАХ



Завдання щодо організації роботи з виконання нормативних актів і завдань освіти, забезпечення рівного доступу до якісної освіти всіх категорій дітей


  1. Скоординувати зусилля дирекції ліцею, Піклувальної Ради ліцею і батьківського комітету щодо реалізації основних положень Законів України в галузі освіти, постанов Кабінету Міністрів, Концепції профільного навчання, Концепції національно-патріотичного виховання, Національної стратегії розвитку освіти в Україні 2012-2021 р., Державних стандартів початкової, базової середньої освіти, Концепції нової української школи.
  2. Забезпечити впровадження нових Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти з урахуванням педагогічних особливостей навчання учнів, створити умови для досягнення учнями ключових компетенцій, які даватимуть їм змогу успішно інтегруватися в суспільство, визначати і втілювати свою життєву стратегію і життєвий проект, бути мобільними і конкурентноспроможними, здатними до самоорганізації, навчання протягом життя, самореалізацїї, розкриття свого творчого потенціалу, свідомого життєвого вибору та прийняття відповідальних рішень.
  3. Систематично проводити облік дітей шкільного і дошкільного віку згідно з «Інструкцією України»: скласти розрахунки контингенту дітей на перспективу.
  4. Забезпечити всебічний розвиток і функціонування української мови як державної та створення необхідних умов для розвитку російської мови.
  5. Підвищувати якість й результативність кожного уроку шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій, вибору оптимальних форм та методів навчання, диференціації та індивідуалізації навчання, врахування психологічних та індивідуальних особливостей учнів.
  6. Реалізовувати диференційно-груповий та індивідуальний підхід до учнів з низьким рівнем успішності на уроках.
  7. Виявляти та всебічно розвивати здібних і обдарованих дітей, реалізовувати їх творчі запити.
  8. Сприяти якісному організаційно-методичному супроводу освітнього процесу у підготовці дітей 5-ти річного віку в умовах варіативності програм і забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.
  9. Забезпечити наступність вимог до учнів під час їхнього переходу до середньої школи через взаємне відвідування уроків вчителями молодшої і середньої школи з метою виключення додаткових труднощів для учнів, пов'язаних із різкими відмінностями у вимогах до організованості й самостійності, темпу, а також індивідуальними особливостями педагогів початкової і середньої школи.
  10. Удосконалювати систему оцінювання навчальних досягнень учнів на основі «Критеріїв...».
  11. Поступово запроваджувати в навчально-виховний процес комп’ютерні технології.
  12. Максимально використати варіативну частину Робочого начального плану для індивідуальних і групових занять із дітьми з уповільненим темпом сприйняття навчального матеріалу.


Завдання щодо координації внутрішкільної діяльності колективу


  1. Координувати раціональний розподіл діяльності керівної ланки комплексу.
  2. Проводити роботу щодо дотримання положень Статуту


Завдання щодо становлення і розвитку виховної системи


  1. Вдосконалювати зміст, форми і методи системи виховної роботи в ліцеї на основі національних і загальнолюдських цінностей, Концепції національно-патріотичного виховання.
  2. Удосконалювати власну модель Школи гармонійного розвитку.
  3. Організувати та розбудовувати єдину модель урочної і позаурочної діяльності, спрямованої на формування в учнів десяти ключових компетентностей нової української школи: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами; спілкування іноземними мовами; математична грамотність; компетентності в природничих науках і технологіях; інформаційно-цифрова компетентність; уміння навчатися впродовж життя; соціальні і громадянські компетентності; підприємливість; загальнокультурна грамотність; екологічна грамотність і здорове життя.
  4. Посилити національно-патріотичний характер навчання та виховання; забезпечити виховний потенціал кожного уроку, деформалізацію класних годин спілкування, створення дієвого учнівського самоврядування.
  5. Сприяти становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників з метою виховання особистості, демократичного світогляду і культури учнів, створенню і розвитку у них цінностей громадянського суспільства.
  6. Виховувати особистість - патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної європейської цивілізації, підготовлений до життя і чітко орієнтується в сучасних реаліях.
  7. Запроваджувати основи народної педагогіки, яка формує шанобливе ставлення до споконвічних святинь нашого народу.
  8. Посилити роботу класних керівників щодо профілактики протиправних дій дітей і підлітків, порушення норм моральної поведінки, проявів жорстокості і насильства в будь-якій формі.
  9. Переорієнтувати практику виховної роботи у напрямі створення безпечного середовища для дітей, налагодження діалогу та довіри між педагогами, учнями та батьками.


Завдання щодо роботи з підвищення педагогічного, психологічного, методичного, професійного та фахового рівня педагогічних працівників


  1. Підвищувати освітній, фаховий рівень педагогів.
  2. Удосконалювати систему неперервної освіти і самоосвіти педагогів у міжатестаційний період.
  3. Систематично впроваджувати моніторингові процедури у навчально-виховний процес та методичну роботу з метою глибокого аналізу, порівняння, прийняття управлінських рішень щодо підвищення якості освіти відповідно до Державних освітніх стандартів та районних КЦП.
  4. Створити ефективну систему методичної роботи, спрямованої на формування здатності педагогів до швидкої адаптації в умовах реформування національної системи освіти.
  5. Трансформувати наукові ідеї і перспективний досвід в практику педагогічних працівників.
  6. Реалізація роботи над науково-методичною проблемною темою району та ліцею: «Здійснення нових методичних підходів у реалізації компетентнісної моделі освіти ліцеїстів через оновлення структури та інтеграцію змісту навчальних предметів, запровадження компетентнісно орієнтованих методик, технологій і форм освітнього процесу на основі педагогіки партнерства».
  7. Вивчення особистісних рис і можливостей кожного вчителя, формування творчого працездатного колективу згідно закону України «Про загальну середню освіту», реалізація їх у практичній діяльності педагогічного колективу шляхом здійснення завдань, сформульованих в районних стратегічних проектах у контексті Концепції «Нова українська школа»: партнерська взаємодія; інноваційний майданчик; лідер освіти; освітній моніторинг; обдаровані діти Татарбунарщини; національно-патріотичне виховання дітей і молоді Татарбунарщини; шкільний методкабінет як інформаційний центр інновацій.
  8. Забезпечення курсової перепідготовки та навчання вчителів основам інформаційно- комунікаційних технологій, особливих методик викладання іноземної мови в початкових класах.
  9. Організація безперервного вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педкадрів через систему курсової перепідготовки КЗВО «Одеська академія неперервної освіти», охоплення різними формами методичної роботи в ліцеї, районі та через самоосвіту в міжкурсовий період.
  10. Забезпечити участь педагогічного колективу у районних методичних заходах.
  11. Створення умов для відвідування молодими і малодосвідченими вчителями районних фахових методичних угрупувань: школи молодого педагога, школи педагогічної майстерності, проблемних лабораторій.
  12. Забезпечення участі педагогів ліцею у роботі методичних тижнів на базі шкіл району.


Завдання щодо охорони здоров'я та життя дітей, охорони праці, техніки безпеки


  1. Скласти акт прийняття ліцею до нового навчального року.
  2. Здійснювати постійний моніторинг стану охорони праці та техніки безпеки.
  3. Провести наради з питань охорони життя і здоров'я учнів, вчителів та персоналу.
  4. Забезпечити систематичне проведення санітарно-освітньої роботи серед учнів та батьків на класних годинах, зборах.
  5. З метою попередження дитячого травматизму провести роботу з учнями та їх батьками; вивчити правила дорожнього руху; вивчення правил поводження з джерелами електроструму та правил безпеки при користуванні газом, щодо запобігання дитячому травматизму від вибухово-небезпечних предметів.
  6. У планах роботи на період канікул передбачати заходи оздоровчого характеру та заходи щодо попередження дитячого травматизму.
  7. Забезпечити відповідальність батьків за життя та здоров’я дітей під час канікул, святкових днів та вихідних.
  8. Забезпечити наявність інструкцій з охорони праці в приміщеннях, відповідно до нормативних документів.
  9. Проводити без попереджень тренувальні заняття та тренувальні евакуації (пожежна безпека, мінування, аварійні ситуації).
  10. Забезпечити наявність у всіх кабінетах планів евакуації та загального плану евакуації з відображенням місця вогнегасника.
  11. Систематично запрошувати до ліцею співробітників ДАІ, пожежної частини, МЧС для проведення бесід з учнями та батьками.
  12. Розподілити дітей за медичними групами з фізичної культури за результатами медогляду.
  13. Виховувати в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я громадян, потягу до здорового способу життя.


Завдання щодо психологізації навчально-виховного процесу, створення умов психологічної безпеки освітнього середовища


  1. Забезпечити психологізацію навчально-виховного процесу в ліцеї.
  2. Забезпечити систематичну роботу моніторингової комісії.
  3. Сприяти створенню умов для забезпечення психологічного супроводу діяльності вчителя початкових класів в умовах упровадження Державного стандарту.
  4. Проводити моніторинг адаптації дітей в період переходу однієї вікової групи до іншої.
  5. Проводити корекцію девіантної поведінки підлітків.
  6. Забезпечити психолого-педагогічний та медичний супровід організації життєдіяльності ліцеїстів на основі оптимізації медичної служби, запровадити системний моніторинг фізичного, психічного та духовного здоров'я дітей.
  7. Активізувати роботу психолога з підлітками, схильними до правопорушень, дітьми, які мешкають у кризових, проблемних сім’ях, з метою надання їм психологічної й соціальної допомоги.


Завдання щодо укріплення матеріальної бази, господарської роботи та фінансової діяльності


  1. Завезти вугілля в повному обсязі.
  2. Забезпечити тепловий режим у ліцеї, належний санітарно-гігієнічний режим.
  3. Сприяти поповненню обладнання для спортивних залів, тренажерного залу.
  4. Поповнити науково-методичні комплекси у кабінетах.
  5. Зробити поточний ремонт приміщень ліцею, котельні, майстерні, опалювальної системи.
  6. Постійно у відповідний термін складати акті на оприходування та списання шкільного майна
  7. Провести річну інвентаризацію всього шкільного майна.
  8. Забезпечити бібліотеку, навчальні кабінети методичною та дитячою літературою, посібниками для занять та розвивальними іграми.


Завдання щодо роботи з батьками учнів


  1. Створювати умови для спільної діяльності сім'ї та ліцею в навчально-виховному процесі.
  2. Продовжити роботу консультативних пунктів для батьків, постійно діючих лекторіїв для них.
  3. Сприяти роботі Піклувальної ради ліцею, батьківській раді в напрямку розроблення дієвих механізмів впливу на сім’ї, батьки яких ухиляються від виховання та утримання дітей, проявляють жорстокість і насильство, ведуть аморальний спосіб життя.
  4. Проводити класні та загальношкільні батьківські збори відповідно до плану роботи ліцею.
  5. Залучати до співпраці з батьками органи місцевого самоврядування, районну службу у справах сім’і та молоді, юридичні служби.


Завдання щодо системи внутрішкільного контролю


У системі внутрішньо шкільного контролю звернути увагу на питання:

  • забезпечення системно-цільового підходу з організації навчально-виховного процесу;
  • покращення аналітичної діяльності;
  • активізація роботи педрад;
  • організація учнівського самоврядування, Піклувальної Ради, батьківської ради ліцею;
  • посилення контролю з організації виконання рішень колегій відділу освіти, рекомендацій Ради РМК, заходів ліцею, спрямованих на виконання законів України в галузі освіти;
  • налагодження системи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • контроль за виконанням рішень педагогічної ради, нарад при директорові, оперативних нарад;
  • створення умов для забезпечення життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу, санітарно-гігієнічних норм, ТБ;
  • забезпечення прозорості у використанні коштів від оренди землі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.