Алгоритм дій за сигналом "Повітряна тривога"

Date: 7 лютого 2023 о 20:13, Refreshed 10 лютого 2023 о 14:58

Алгоритм дій за сигналом оповіщення цивільного захисту "Увага всім", "Повітряна тривога"

Почувши сигнал оповіщення, педагоги мають морально організувати учасників освітнього процесу, розпочати організоване переміщення учнів в укриття та після завершення небезпеки і оголошення відміни сигналу організувати повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевірити наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.

У випадку сигналу небезпеки педагоги мають діяти відповідно до такого алгоритму:

1. Відповідальна особа вмикає довгий дзвінок.

2. Учитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків повідомленням (має бути підготовленим заздалегідь) - про переміщення дітей до укриття.

3. Вчитель швидко, але спокійно організовує пересування учнів з приміщення класу в безпечне приміщення укриття, яке закріплене за класом.

4. Для супроводу інклюзивних класів залучаються асистенти вчителів.

5. Для швидкого надання медичної допомоги залучається медична сестра.

6. Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення беруть під контроль процес пересування дітей до місць укриття та повернення до кабінетів при відбої тривоги.

7. Технічний персонал, який закріплений за конкретними кабінетами,  перевіряє всі приміщення на предмет відсутності у них учасників освітнього процесу та по завершенню перевірки швидко прямує до найближчого укриття.

8. Якщо учні знаходяться на подвір'ї закладу під час сигналу оповіщення тривоги, вони мають знати, як самостійно, за покажчиками, рухатися до найближчого укриття (попереднє навчання).

9. Будь-який працівник закладу має сприяти швидкому переміщенню, в першу чергу учнів, до захисних споруд.

10. Останніми залишають приміщення ліцею директор та черговий адміністратор.

11. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти свої місця.

12. Під час перебування в захисній споруді вчителі та вiдповiдальнi особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.

13. Для психологічної підтримки учасників освітнього процесу в кожному з укриттів працюють практичний психолог та соціальний педагог.

14. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід всіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався організовано.