Педрада - Підсумки самооцінювання якості освіти в ліцеї
Головною метою освітньої діяльності закладу загальної середньої освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства. Досягнення цієї мети свідчитиме про якісну освіту в закладі. Що сприяє ефективному стратегічному розвитку та побудові внутрішньої системи якості освіти в школі - систематичне відстеження результатів та подальше коригування освітньої діяльності. Щоб це реалізувати, потрібно визначити позитивні та негативні чинники, що впливають на функціонування закладу освіти. А допоможе в цьому комплексне вивчення та самооцінювання освітньої діяльності закладу. Напрями самооцінювання освітньої діяльності мають відповідати стратегії розвитку закладу освіти та містити:
- систему оцінювання здобувачів освіти;
- оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників;
- освітнє середовище закладу освіти;
- управлінські процеси закладу освіти.
Саме з цією метою була проведена педрада «Про підсумки самооцінювання якості освіти в Дельжилерському ліцеї за двома напрямами: «Освітнє середовище» та «Система оцінювання здобувачів освіти» в 2024/2025 н.р.»
Заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею Кічук Л.І. у своїй доповіді ознайомила педагогів з особливостями кожного напрямку, але наголосила на тому, що зараз проведено дослідження саме за двома напрямами:
- «Освітнє середовище»
- «Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти».
Лілія Іванівна звернула увагу колег на те, що для проведення ефективного й об'єктивного самооцінювання роботи закладу було створено робочу групу, яка провела кропітку роботу щодо підготовки проведення самооцінювання: вивчено теоретичний матеріал цього питання, розроблено анкети, проведено жеребкування щодо учасників анкетування серед вчителів, учнів, батьків та узагальнено результати.
І група експертів досліджувала напрям «Освітнє середовище» та вивчала такі питання:
- Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці (соціальний педагог Ченкова О.Г.)
- Організація харчування в ліцеї ( соціальний педагог Дімова О.Д.)
- Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації (практичний психолог Чепрас Ю.І.)
ІІ група експертів досліджувала напрям «Система оцінювання здобувачів освіти»
яка висвітила такі питання:
- Про підсумки проведення анкетування серед здобувачів освіти щодо системи оцінювання їх навчальних досягнень (вчитель математики та інформатики Антова В.М.)
- Про підсумки проведення анкетування серед педагогічних працівників щодо системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти (вчитель англійської мови Тодорова А.С.)
- Про підсумки проведення анкетування батьків щодо системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти (вчитель української мови Кічук Н.В.)
Звичайно, що кожна вимога оцінювалася за допомогою певних критеріїв. Опрацювавши всі матеріали, було визначено, що робота Дельжилерського ліцею за цими двома напрямами відповідає вимогам достатнього рівня.
деталі на Facebook